یکشنبه 07 خرداد 1402
«مهار تورم، رشد تولید»
آخرین بروزرسانی: 1402/03/06 14:36
  • 1402/02/05 - 13:44
  • - تعداد بازدید: 105
  • - تعداد بازدیدکننده: 99
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر خبر داد

اجرای طرح «روستای نوفن» در استان بوشهر

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر از اجرایی شدن طرح «روستای نوفن» در این استان خبر داد و گفت: در این راستا برای رونق اشتغال در روستاها از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌شود.

ضرغام حیدریه مدیکل جذب سرمایه استانداری بوشهر

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، ضرغام حیدریه در نشست بررسی طرح «روستای نوفن» در بوشهر، اظهار داشت: در راستای عملیاتی شدن سیاست‌های دولت سیزدهم در حمایت از روستاییان و ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای استان بوشهر جلسه هم‌اندیشی طرح «روستای نوفن» تشکیل شد.

وی با بیان اینکه این جلسه با محوریت اشتغال به‌عنوان دغدغه اصلی روستاییان تشکیل شده است، گفت: اشتغال پایدار روستایی و مرزنشینان، معیشت و اقتصاد ساحل‌نشینان، اشتغال اجتماع محور با رویکرد روستاییان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر از اجرایی شدن طرح «روستای نوفن» در  این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح در بوشهر به عنوان یازدهمین استان توسط صندوق کارآفرینی امید اجرایی می‌شود.

حیدریه هدف از اجرایی شدن این طرح را زمینه‌سازی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور به روستاها و افزایش تولید، بهره‌وری، ایجاد زیست بوم، کسب و کار روستاییان عنوان کرد و افزود: در این راستا برای رونق اشتغال در روستاها از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده خواهند کرد.

وی اضافه کرد: طرح نوفن علاوه بر تأثیر در رونق کسب و کار روستاها، این رویداد تکمیل کننده زنجیره‌های ارزش تولید، حفظ و تقویت امنیت غذایی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و تقویت مهاجرت معکوس است.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر با اولویت شمردن مشاغل کسب و کارهای خرد و خانگی در برنامه‌های حمایتی از روستاییان و تحقق شعار سال مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید»، تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید نقش مهمی در تأمین مالی از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این نوع طرح‌ها دارد.

حیدریه ضمن توصیه به جایگاه دانش در افزایش سطح بهره‌وری تولید و اشتغال از دستگاه‌های اجرایی در خواست کرد در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد مهم با صندوق کارآفرینی امید اهتمام و همکاری لازم داشته باشند.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : مدیران ستادی
  • کد خبر : 35593
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه ی گفتگوی آنلاین