یکشنبه 09 بهمن 1401
تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرین
آخرین بروزرسانی: 1401/11/09 19:49
  • 1401/10/29 - 14:48
  • - تعداد بازدید: 73
  • - تعداد بازدیدکننده: 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار بوشهر :

مجلس با تصویب اعتبار سدهای استان بوشهر، زمینه نجات نخیلات را فراهم کند

استاندار بوشهر گفت: مجلس با تصویب اعتبار سدهای استان بوشهر، زمینه نجات نخیلات را فراهم کند.

محمدیزاده

استاندار بوشهر گفت: مجلس با تصویب اعتبار سدهای استان بوشهر، زمینه نجات نخیلات را فراهم کند.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی زاده در همایش بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر با تاکید بر لزوم‌تامین منابع اعتباری سدهای در دست اجرای استان بوشهر اظهار داشت: سه سد تاثیرگذار در احیا و نجات نخیلات این استان در دست ساخت است و دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ منابعی برای اجرای آنها پیش بینی کرده که انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی با تصویب و افزایش این منابع، روند احداث این پروژه‌ها را سرعت بخشد.

 

وی افزود: این سدها شامل "خائیز" در تنگستان با ظرفیت تامین ۱۶ میلیون مترمکعب که در بارش‌های اخیر نزدیک به ۱۰میلیون مترمکعب از آن آبگیری شده است.

 

محمدی زاده بیان کرد: سد باهوش از جمله دیگر سدهای مهم استان بوشهر در تنگستان نیز عملیات اجرایی آن آغاز و در دست اجرا است.

 

استاندار بوشهر، سد دالکی دشتستان با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون مترمکعب را از دیگر پروژه‌های مهم استان بوشهر در تامین آب نخیلات عنوان کرد که با اجرای آن، آبیاری چند میلیون اصله نخل در منطقه دشتستان فراهم می‌شود.

 

وی ادامه داد: سرعت بخشی در روند اجرای این سه سد نقشی مهم در زنده ماندن نخلستان‌های استان بوشهر دارد.

 

استاندار بوشهر گفت: در حوزه حذف و جایگزنی و اصلاح آبیاری نخیلات این استان، وزارت جهاد کشاورزی حرکتی جهادی را آغاز کرده که امکان گسترده کردن این حرکت و زیر پوشش بردن نخیلات بیشتری در این استان باید فراهم شود.

 

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان بوشهر افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی فعالان بخش خرما که می‌شود از اختیارات دولت و رئیس جمهور برای حل آنها مجوز گرفت از جمله موضوع تهاتر را می‌توان احصا و در سفر هیات دولت به این استان مطرح کرد.

 

انتهای پیام/

  • گروه خبری : استاندار,گزارش تصویری
  • کد خبر : 28614
کلمات کلیدی
امین رجب زاده
خبرنگار

امین رجب زاده

تصاویر

محمدی زاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب