یکشنبه 07 خرداد 1402
«مهار تورم، رشد تولید»
آخرین بروزرسانی: 1402/03/06 14:36
  • 1402/03/02 - 22:33
  • - تعداد بازدید: 45
  • - تعداد بازدیدکننده: 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

استاندار بوشهر از صدور سند برای ۵۶ هکتار از اراضی عالی‌شهر خبر داد

استاندار بوشهر از صدور سند برای ۵۶ هکتار از اراضی عالی‌شهر خبر داد.

استاندار بوشهر از صدور سند برای ۵۶ هکتار از اراضی عالی‌شهر خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی زاده در آیین واگذاری ۵۶ هکتار به شهر جدید عالیشهر بوشهر اظهار داشت: با مساعدت دادگستری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این استان، اسناد صادر شده برای ۵۶ هکتار از اراضی فاز پنج شهر جدید عالی‌شهر بوشهر تحویل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر شد.

 

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: حدود ۱۳۱ هکتار اراضی بلاتکلیف و در مراحل رسیدگی قضایی در شهر جدید عالی‌شهر وجود دارد که با توجه به احصا مشکلات، امروز با صدور سند برای ۵۶ هکتار از این زمین‌ها؛ پرونده‌ای ۱۰ ساله تعیین تکلیف و خاتمه یافت.

 

وی افزود: طی ماه‌های آینده، ۶۰ هکتار دیگر از اراضی این شهر به نام دولت سند رسمی دریافت و تحویل شرکت عمران عالیشهر داده می شود.

 

استاندار بوشهر تصریح کرد: براین اساس شرکت عمران عالی‌شهر با تعیین مشاور و قطعه‌بندی زمین‌های یاد شده از آنها برای احداث مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت به جوانان و سایر افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

 

محمدی زاده بیان کرد: این اقدام برای تامین آرامش و آسایش مردم انجام شده است.

 

وی در خصوص جنگل بنه گز واقع در شهرستان تنگستان عنوان کرد: در اراضی وابسته به شرکت عمران عالی‌شهر ۵۰۲ هکتار جنگل وجود دارد که با توجه به اینکه این جنگل‌ها بعنوان فضای تنفسی برای شهرهای پیرامونی به شمار می‌روند باید برای نسل‌های بعد حفظ شوند.

 

استاندار بوشهر افزود: در همین ارتباط براساس تصمیم گیری انجام شده؛ مدیریت، مالکیت و نگهداری این عرصه به اداره کل منابع طبیعی استان واگذار شد.

 

وی تاکید کرد: با واگذاری سند این عرصه جنگلی به اداره کل منابع طبیعی استان، حفاظت و توسعه این عرصه برای نسل‌های آینده تضمین می‌شود.

  • گروه خبری : استاندار,گزارش تصویری
  • کد خبر : 36433
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه ی گفتگوی آنلاین