یکشنبه 09 بهمن 1401
تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرین
آخرین بروزرسانی: 1401/11/09 19:49
  • 1401/10/26 - 09:31
  • - تعداد بازدید: 98
  • - تعداد بازدیدکننده: 79
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
همزمان با میلاد حضرت زهرا (س)

مادران جوان چند فرزندی در استان بوشهر تجلیل شدند

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر از مادران جوان چند فرزندی استان بوشهر با اهدا «نشان مادری» تجلیل شد.

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر از مادران جوان چند فرزندی استان بوشهر با اهدا «نشان مادری» تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، همایش تجلیل از مادران جوان چند فرزندی استان بوشهر با عنوان «نشان مادری» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر با مشارکت اداره کل بانوان و خانواده استانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایرانیان برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز مادر و زن و با اشاره به ایجاد مشوق‌های لازم برای فرزندآوری اظهار داشت: بزرگ‌ترین مجاهدت بانوان در جامعه فرزندآوری است و در این راستا دولت در قانون حمایت‌های لازم از خانواده و جوانی جمعیت در نظر گرفته است.

رقیه زنگنه‌نژاد نقش بانوان در پیشرفت جامعه را مهم دانست و بیان کرد: در پیشرفت و تعالی جامعه نقش بانوان به‌عنوان مادر و مربی بی‌بدیل است.

وی ادامه داد: تجلیل از بانوان جوان دارای چند فرزند از اقدامات مهم است و برای حمایت از خانواده‌ها و ترویج سنت فرزندآوری برنامه مهمی تدوین و اجرایی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر هم در این همایش یکی از عوامل اقتدار یک جامعه را وجود مادر و فرزند و توسعه نرخ جمعیت دانست و اظهار داشت: دشمنان برای تحقق اهداف و تسلط بر کشورها به دنبال تقلیل قدرت جمعیت آن کشور هستند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه فرزندآوری یک نعمت الهی است خاطر نشان کرد: فرزندآوری سبب افزایش رزق و روزی و تقویت کانون گرم خانواده می‌شود.

امام جمعه بوشهر، دختران را ستون زندگی برای خانواده دانست و ادامه داد: پسران عاملی برای اقتدار و استحکام خانواده محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر توجه به فرزندآوری به ویژه در نسل جوان بیان کرد: برای اینکه در آینده مشکل جمعیتی نداشته باشیم، باید به فرزندآوری توجه بیشتری شود.

فرمانده سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر نیز نقش جمعیت در توسعه و پیشرفت را مهم دانست و گفت: یکی از مولفه‌های مهم توسعه و پیشرفت جامعه نیروی انسانی و جمعیت متخصص است.

سردار علی رزمجو با بیان اینکه تربیت فرزندان بر اساس مکتب حضرت زهرا (س) یکی از رسالت‌های اولیا خانواده‌ها است تصریح کرد: تربیت فرزندان برای رسیدن به کمال و سعادت بسیار مهم است که استفاده از مکتب اهل بیت علیه‌السلام در پرورش و تربیت فرزندان از تأکیدات بزرگان دین است.

وی بافت فرهنگی استان بوشهر را مذهبی دانست و خاطر نشان کرد: حفظ بافت فرهنگ مذهبی و دینی در استان بوشهر یک ضرورت است که اولیا در تربیت و پرورش فرزندان بر اساس مکتب اهل بیت علیه‌السلام نقش مهمی دارند.

فرمانده سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر ترویج فرزندآوری و تربیت صحیح آنان را یک ضرورت دانست و افزود: یکی از رسالت‌های مهم مادران تربیت فرزندان بر اساس مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) است.

در این آیین از مادران جوان چند فرزندی استان بوشهر با اهدا «نشان مادری» تجلیل شد.

انتهای پیام/  • گروه خبری : معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی,مدیران ستادی ,گزارش تصویری
  • کد خبر : 28530
کلمات کلیدی
امین رجب زاده
خبرنگار

امین رجب زاده

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب