یکشنبه 07 خرداد 1402
«مهار تورم، رشد تولید»
آخرین بروزرسانی: 1402/03/06 14:36
  • 1402/02/10 - 16:19
  • - تعداد بازدید: 161
  • - تعداد بازدیدکننده: 151
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار بوشهر :

طرح‌های اقتصادی دریا محور در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد

استاندار بوشهر با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خلیج فارس در سواحل استان در عرصه تولیدی و اقتصادی یک ضرورت است گفت: طرح‌های اقتصادی دریا محور در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی استاندازی بوشهر، احمد محمدی‌زاده در همایش بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در دانشگاه خلیج‌ فارس بوشهر ببا بیان اینکه جمهوری اسلامی در خلیج فارس از اقتدار بالایی برخوردار است اظهار داشت: پس از انقلاب و با فرمان امام(ره) دفاع دریایی ایران قدرت گرفت و در دوران رهبری مقام معظم رهبری نیز با شتاب بیشتری ادامه یافت و اکنون ایران اسلامی در خلیج فارس قدرت اول منطقه است و با متجاوزان برخورد قاطع می‌کند.

وی با اشاره به حضور نیروی دریایی جمهوری اسلامی در آبهای دور و اقیانوس‌ها اضافه کرد: منابع پیشرفت کشور در دریاست و برای بخش‌های گوناگون اقتصاد دریامحور برنامه داریم.

استاندار بوشهر بیان کرد: صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز در سواحل خلیج فارس از پیشران‌های توسعه کشور‌ها هستند و صنایع پایین‌دست این صنایع نیز کنار خلیج فارس در حال شکل‌گیری است.

محمدی‌زاده با ابراز اینکه ایران اسلامی در بخش‌های گوناگون دریا ظرفیت‌های مهم و فراوانی دارد، گفت: نگاه ما در عرصه اقتصادی خلیج فارس باید دریامحور باشد.

وی منابع پیشرفت و توسعه کشور را در دریا و حاشیه سواحل دانست و خاطرنشان کرد: صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت پایین‌دستی آن نیز در حاشیه خلیج فارس قرار دارد که توسعه این مهم در دستور کار است.

استاندار بوشهر توجه به طرح‌های اقتصاد دریاپایه را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: یکی از حوزه‌های این برنامه، گردشگری دریایی است که توسعه زیرساخت‌های آن در دستور کار قرار دارد.

محمدی‌زاده با اعلام اینکه سالانه افزون بر 9 میلیون گردشگر وارد استان بوشهر می‌شوند، گفت: از اواسط اسفند گذشته تا 12 فروردین امسال 4.5 میلیون گردشگر از نقاط مختلف کشور وارد استان بوشهر شدند که نشان از ظرفیت بالای حوزه گردشگری است.

وی پرورش آبزیان را از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر در عرصه اقتصاد دریامحور برشمرد و افزود: تولید میگو و ماهی پرورشی در سواحل خلیج فارس به‌عنوان طرح‌های اقتصاد دریا در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : استاندار,گزارش تصویری
  • کد خبر : 35656
کلمات کلیدی

تصاویر

دکتر محمدی زاده استاندار بوشهر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه ی گفتگوی آنلاین