یکشنبه 07 خرداد 1402
«مهار تورم، رشد تولید»
آخرین بروزرسانی: 1402/03/06 14:36
  • 1402/03/03 - 12:04
  • - تعداد بازدید: 75
  • - تعداد بازدیدکننده: 70
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور استاندار بوشهر

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان بوشهر به مناسبت فتح خرمشهر برگزار شد

همزمان با سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان بوشهر در میدان صبحگاه منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، در این مراسم که جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و پیشکسوتان دفاع مقدس حضور داشتند، استاندار بوشهر با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس با تشریح گوشه‌ای از این عملیات، اظهار داشت: خرمشهر مهمترین شهر ایران در خط مرزی ایران و عراق قرار دارد و صدام در حمله به ایران قصد داشت با اشغال خرمشهر بر اروند رود تسلط یابد.

احمد محمدی‌زاده با بیان اینکه در آغازین روزهای جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق اقدام به تصرف خرمشهر کرد گفت: تصرف خرمشهر با مقاومت همه جانبه سپاه، ارتش، تکاوران نیروی دریایی ارتش و نیروهای مردمی 34 روز به طول انجامید.

وی مقاومت خرمشهر را یک حماسه ماندگار در تاریخ ایران اسلامی دانست و بیان کرد: فتح خرمشهر یک روز ماندگار در تاریخ جهان و یک نقطه عطف در ایران اسلامی است.

استاندار بوشهر وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، بسیج را پس از عزل بنی‌صدر از پست فرماندهی کل قوا دانست و خاطرنشان کرد: با ایجاد وحدت نیروهای مسلح امکان پس‌گیری خرمشهر شکل گرفت و طرح‌های مهمی ارائه و اجرایی شد.

محمدی‌زاده عملیات‌های فتح‌المبین، ثامن‌الائمه، طریق‌القدس و بیت‌المقدس را برشمرد و بیان کرد: در عملیات بیت‌المقدس 5 هزار و 300 کیلومتر مربع سرزمین اشغال شده، با عملیات نیروهای مسلح از دست رژیم بعث عراق خارج شد و به ایران اسلامی برگشت.

وی با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس در سال 1361 در اوج گرما انجام شد خاطرنشان کرد: خرمشهر قهرمان در روز سوم خرداد سال 1361 در عملیات بیت‌المقدس باز پس گرفته شد.

محمدی‌زاده فتح خرمشهر را اوج اقتدار ملت ایران دانست و بیان کرد: فتح خرمشهر نشان داد که چگونه خداوند با اراده خود و با مجاهدت نیروهای مسلح، جبهه حق علیه باطل پیروز می‌شود.
 در این مراسم با اهدا لوح، از خانواده شهدا و پیشکسوتان 8 سال جنگ تحمیلی به ویژه عملیات بیت‌المقدس قدردانی شد.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : استاندار,گزارش تصویری
  • کد خبر : 36443
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه ی گفتگوی آنلاین